Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓ.П стартуваше со реми на подготовките во Анталија

Македонија Ѓ.П стартуваше со реми на подготовките во Анталија

Eкипата на Македонија Ѓ.П стартуваше со реми на подготовките во Анталија.

„Лавовите“ одиграа без голови против полскиот тим Погон Шченин. За Ѓорчепетровци ова е добар почеток на зимските подготвки во кои како што претходно потврдија ќе одиграат неколку пријателски натпревари, а последниот ќе биде со украински Шахтјор на 5. јануари.

Првиот дел од сезоната Македонија Ѓ.П го заврши на петтата позиција со 26 бода со само два бода зоастанување зад второпласираната Шкендија и еден зад Академија Пандев и Силекс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Панчев: Спас за спортот е увоз на раководни структури од странство

Во светот фудбалот речиси секаде е профитабилен спорт, а една од ретките земји во која е д…