Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија ЃП неславно се прости од Европа

Македонија ЃП неславно се прости од Европа

Македонија Ѓорче Петров доживеа уште еден пораз од Алашкрет, овој пат на домашен терен и неславно го заврши учеството во Лига Европа.

После гостинскот пораз од 3:1, „лавовите“ доживеаа дебакл од 3:0 на реваншот во Скопје на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Резултатот беше отворен во 21-та минута со гол на Нанадовиќ, со што гостите покажаа дека се дојдени за победа.

Во 68-ТА минута Галвао зголеми на 2:0, а конечниот резултат го постави Восканјан во 74-та минута од средбата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Спировски игра одлично во 2020: Со два гола донесе победа на Хапоел (ВИДЕО)

Maкедонскиот репрезентативец Стефан Спировски одлично ја започна 2020 година и веќе на три…