Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓорче Петров се жали на недосуден пенал против Брегалница

Македонија Ѓорче Петров се жали на недосуден пенал против Брегалница

Македонија Ѓорче Петров викендов во рамките од четвртото коло во ПМФЛ претрпе минимален пораз од 1:0 во натпреварот против Брегалница.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Од Ѓорче сега објавија соопштение во кое се жалат за недосуден пенал на оваа средба. Нивната реакција ви ја пренесуваме во целост:

„Во врска со вчерашниот натпревар и анализа на судиската организација, ние мораме да реагираме и да го искажеме нишиот став, а тоа дека судиската организација мора да биде реална и да ја признае својата грешката за која ние како клуб сме сигурни дека не е со намера да се наштети.

Правилото е јасно дека и линијата е составен дел од казнениот простор и направен прекршок на линија е пенал.

Не бараме алиби во судиски грешки и не се правдаме за лошата игра против ФК Брегалница“, стои во соопштението.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пелистер викендов ја пушта новата трибина: Вардар побара да има гостински навивачи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Општина Битола д…