Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓорче Петров го претстави гостинскиот дрес 📸

Македонија Ѓорче Петров го претстави гостинскиот дрес 📸

Eкипата на Македонија Ѓорче Петров преку социјалните мрежи се пофали со новата гарнитура гостински дресови.

Новиот дизајн на „лавовите“ е во сива боја со различни нијанси и шари во форма на баклави.

Во новата сезона во ПМФЛ која веќе започна, Македонија Ѓ.П во првото коло беше слободна затоа што требаше да игра со Ренова која се откажа од натпреварувањето. За викендот избраниците на Муарем Бајарами ги чека тежок испит на гости кај Шкупи во Чаир.

Мечот Шкупи – Македонија Ѓорче Петров се игра в недела од 17:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Можен состав: Трајковски се враќа во стартниот тим

Maкедонската фудбалска репрезентација денес го игра натпреварот против Бугарија кој е посл…