Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓорче Петров го врати Александар Исаевски

Македонија Ѓорче Петров го врати Александар Исаевски

Maкедонија Ѓорче Петров денес го претстави последното засилување за ова лето.

Нов играч на „лавовите“ е Александар Исаевски за кого ова е враќање во Македонија Ѓорче Петров каде што настапуваше во 2018 година.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во кариерата Исаевски играше уште за Победа, Дунав од Бугарија, Влазанија и Динамо од Албанија.

Пред Исаевски за Македонија Ѓорче Петров потпиша Ѓорѓи Стоилов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…