Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓорче Петров во Анталија ќе одигра шест натпревари

Македонија Ѓорче Петров во Анталија ќе одигра шест натпревари

Тимот на Македонија Ѓорче Петров одигра одлична полусезона во македонската Прва лига и се наоѓа на делба на втората позиција со Шкупи, двете екипи имаат по 33 бодови.

„Лавовите“ ќе се подготвуваат во Турција и првиот натпревар ќе го играатна 24 јануари против тимот на Олександарија. Потоа ќе се сретнат со Инхулетс, Монтана, ЦСКА 1948, Минај и Олимпик Доњеск.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ристовски: Работнички е едно големо семејство, шефот Влахо ќе одлучи дали ќе играм

Работнички со успех го стартуваше пролетниот дел од првенството победувајќи минимално на г…