Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија падна едно место на ФИФА листата

Македонија падна едно место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација забележа  забележа пад од едно место на најновата ФИФА ранг листа.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Во изминатиот период, фудбалската репрезентација на Македонија, забележа порази од Грузија и Бугарија во Лигата на нации.

Македонија на најновата ранг-листа се наоѓа на 65-то место, што претставува пад за една позиција во однос на претходното рангирање.

На врвот на листата, меѓу најдобрите десет, има само една промена. Позициите шест и седум ги заменија Италија и Шпанија.

Листата ја предводи Бразил, следуваат Белгија, Аргентина, Франција, Англија, Италија, Шпанија, Холандија, Португалија и Данска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…