Дома Фудбал Репрезентации Македонија напредуваше на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше на ФИФА ранг листата

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација напредуваше за едно место на најновата ФИФА ранг листа и сега се наоѓа на 65. позиција.

Македонија има 1.362 поени на листата на најдобрите светски репрезентации, а напредокот дојде по циклусот во кој загубивме со 2:5 од Италија во Рим и одигравме дома 1:1 против Англија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


На врвот на листата е Аргентина, додека зад неа во топ 3 се уште Франција и Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…