Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија изгуби од Холандија, но го имаше играчот на мечот!

Македонија изгуби од Холандија, но го имаше играчот на мечот!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Македонската репрезентација денес го забележа вториот пораз на Европското првенство. Поранешниот светски шампион, Холандија во СЦ „Борис Трајовски“ славеше победа од 15:30, но сепак ние го имавме играчот на мечот.

Сара Ристовска одигра одличен натпревар во кој постигна четири гола од седум обиди и го понесе епитетот играч на натпреварот. Освен головите Ристовска беше одлична преку целиот меч, многу помагаше и во одбранатам, делеше асистенции, изнуди пробивање…

Македонија групната фаза ја завршува во среда кога во истиот термин ќе играме против селекцијата на Романија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…