Дома Македонски спорт „Македонија е репрезентација која изгледа како собир на најдобрите другари“

„Македонија е репрезентација која изгледа како собир на најдобрите другари“

Македонија се уште тема во медиумите во регионот, овој пат коментар за нашата репрезентација дадоа коментаторите на „Спорт Клуб“, Дарко Плавшиќ, Иван Лочаревиќ и Владимир Новаковиќ.

Со големите пофалби сите тројца зборуваат за Македонија и ја анализираат нашата селекција порачувајќи дека токму нашата селекција е суштината на еден репрезентативен фудбал.

Во еден момент тие истакнуваат дека нашата репрезентација изгледа како собир на најдобри другари кои дошле да направат нешто.

Слушнете ги:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лоши вести за Германија, ѕвездата на Барса го пропушта ЕП

Марк Андре тер Штеген ќе го пропушти последниот натпревар за Барселона, а притоа ќе го про…