Дома Фудбал Репрезентации Македонија го „избрка“ легендарниот Гудјонсен од репрезентацијата на Исланд

Македонија го „избрка“ легендарниот Гудјонсен од репрезентацијата на Исланд

Легендата на исландскиот фудбал Ејдур Гудјонсен најави заминување од стручниот штаб на оваа репрезентација.

Во изминатата година Гудјосен беше назначен за помошник на селекторот во репрезентацијата, но тој одлучи да си замине после поразот од Македонија и неуспехот за пласман во баражот за Светското првенство.

Исланд во нашата група заврши како претпоследен, а нас како што е познато ни заврши голема работа одигрувајќи 0:0 со Романија во тоа претпоследно коло. Во Скопје ќе потсетиме го победивме Исланд со 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…