Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија ги одработи последните подготовки пред првиот предизвик во главната фаза

Македонија ги одработи последните подготовки пред првиот предизвик во главната фаза

Македонската ракометна репрезентација го одработи последниот тренинг пред утрешниот меч против Шпанија.

Избраниците на Раул Гонзалес утре ќе се соочат против екипата на Шпанија во рамки на првото коло во главната фаза во групата 2.

„Веќе два дена се подготвуваме за Шпанија, имаме добри видео анализи, разработуваме тактика и една по една ги составуваме коцките. Шпанија е многу силна и опасна репрезентација. Верувам дека полека доаѓаме до фаза во која можеме да кажеме дека сме спремни за нив“, изјави Жарко Пешевски, кој заедно со Стојанче Стоилов и Никола Маркоски ќе водат голема битка на линијата од шест метри со шпанските ракометари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Одлични вести за Србија пред одлучувачкиот натпревар со Франција

Место во главната фаза од групата Ц ќе има само за една селекција од Србија и Хрватска. Ср…