Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија ги има двајцата најдобри стрелци на Мундијалот до 19 години

Македонија ги има двајцата најдобри стрелци на Мундијалот до 19 години

Репрезентацијата на Македонија до 19 години се пласираше на четвртата позиција во групната фаза и така обезбеди место во осминафиналето во кое ќе игра против Португалија.

Нашата репрезентација може да се пофали и со тоа што ги има двата најдобри стрелци во групната фаза од Мундијалот.

Ненад Костески и Мартин Серафимов ја предводат листата. Костески е лидер со 40 гола, додека зад него следи Серафимов со три гола помалку.

ФОТО: РФМ

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Капитенот е тука кога е најпотребно: Еве како тоа го прави Столе! (ВИДЕО)

Вардар вчера го победи Татран Прешов во СЕХА лигата и така го обезбеди првото место во гру…