Дома Останати Македонија во група со Шведска, Хрватска и Луксембург на Европското првенство во CS:GO

Македонија во група со Шведска, Хрватска и Луксембург на Европското првенство во CS:GO

Македонската репрезентација во CS:GO ќе се натпреварува во Б групата на Европското првенство во Орадеја, Романија кое ќе се одржи од 05-10 Јули 2022 година.

Нашата репрезентација ќе биде една од четирите репрезентации во групата заедно со Шведска, Хрватска и Луксембург.

Репрезентативците на Македонија имаат мотив за игра, а тоа е одбрана на титулата од минатата година. Покрај Европското првенство, е-спортистите на Македонија го освоија и трофејот на Светското првенство во CS:GO.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ го откри мотивацискиот говор што си го кажал сам на себе🎥

Новак Ѓоковиќ на пресконференцијата откри дека пресудниот момент за него во четвртфиналето…