Дома Топ вести Мадрид се „ТРЕСЕ“, Роналдо до Перез: Сакам да си заминам!?

Мадрид се „ТРЕСЕ“, Роналдо до Перез: Сакам да си заминам!?

0

Во една од најпопуларните шпански спортски емисии „El Chiringuito“ беше објавена шокатна информација.

Наводно, Кристиано Роналдо го известил Флорентино Перез дека сака да го напушти Мадрид и тоа во јуни, оваа информација набрзо започнаа да ја пренесуваат и останатите спортски медиуми во оваа земја.

as ronaldo

Како што се пренесува Роналдо одбил продолжување на договорот бидејќи сака да ги напушти „кралевите“ во јуни наредната година.

Потоа се пишува дека Португалецот побарал од Перез да му ја олесни задачата. Наводно причината за ваквата одлука на Роналдо е понудата која ја добил од Реал која не му се допаднала и смета дека не е доволно почитуван во клубот.

За крај се додава и дека на Роналдо му пречело тоа што Реал се обидел да го доведе Мбапе изминатото лето.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…