Дома Македонски спорт Мак фудбал „Л’Eкип“ за мајсторијата на Барди против Лихтенштајн: Прекрасно!

„Л’Eкип“ за мајсторијата на Барди против Лихтенштајн: Прекрасно!

Македонија вчера го победи Лихтентшајн со 0:2 во рамките од 5-тото коло во Лигата на Нации и така стигнавме на чекор од пласман во полуфиналето.

Еден од најзаслужните за нашата победа беше Енис Барди кој уште еднаш покажа за каков фудбалски мајстор се работи.

Нашиот репрезентативец кој важи за еден од најдобрите изведувачи на слободни удари вчера со мајсторски удар од работ на шеснаестникот го скрши отпорот на противникот.

Оваа мајсторија на Барди беше забележана и од страна на реномираниот француски весник „Л’Eкип“.

„Директен гол од слободен удар на Барди за Македонија. Прекрасно“, напиша „Л’Екип“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Срамно однесување во Битола: Некој се решил да „дрифта“ на „Тумбе Кафе“ (ВИДЕО)

Додека фудбалот е стопиран како во најголем дел од светот така и кај нас ни доаѓа едно сра…