Дома Фудбал Англија Лукаку привлече внимание со скапоцениот „ѕвер“, за да го „одработи“ потребни му се четири дена (фото)

Лукаку привлече внимание со скапоцениот „ѕвер“, за да го „одработи“ потребни му се четири дена (фото)

0
lukaku

Белгискиот напаѓач, Ромелу Лукаку при пристигнувањето на денешниот тренинг на Манчестер Јунајтед привлече огромно внимание.

Дека фудбалерите возат скапоцени автомобили веќе е општо познато. Како што играчот напредува се повеќе зарадува, така и неговиот возен парк станува се побогат, а „играчката“ со која се „почасти“Лукаку е импресивна.

Лукаку во тренинг центарот на Манчестер Јунајтед пристигна со Мерцедес АМГ-ГТ Купе, за кое според британските медиуми се потребни околу 102.000 фунти.

Бидејќи Белгиецот неделно заработува околу 200.000 фунти, автомобилот каков што денес има може да си дозволи за само четири дена.


Следете го Sportski.mk и на


Во својот возер парк Лукаку исто така има Ролс Ројс и Ламбурџини.

lukaku

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чех денешната ждрепка за Лигата на Европа го направи еден од најсреќните (ФОТО)

Денес во Нион во Швајцарија беа извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на Европа. …