Дома Фудбал Англија Лукаку го „копира“ Ибра: Јас сум леопард!

Лукаку го „копира“ Ибра: Јас сум леопард!

0

Ромелу Лукаку даде изјава во стилот на својот соиграч Златан Ибрахимовиќ.

Ибра често пати знае за себе да каже дека е Бог, но и дека е лав. Лукаку по примерот на својот соиграч избра едно диво животно.

„Јас сум како леопард во шеснаесетникот. Роден стрелец сум. Не знам многу напаѓачи од мојата генерација кои постигнале голови колку и јас“, изјави Лукаку.

Белгиецот неодамна во пријателскиот натпревар помеѓу Белгија и Мексико во Брисел (3:3) постигна два погодоци и стигна до бројката од 30 погодоци во дресот на репрезентацијата, а сеуште има само 24 години.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Англија

Проверете

Германскиот репрезентативец признава: Поради тероризмот размислував да го напуштам фудбалот

Фудбалерот на Борусија Дортмунд и репрезентативецот на Германија беше дел од натпреварот п…