Дома Трансфер зона Луис Нани се сели во Серија А

Луис Нани се сели во Серија А

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Луис Нани денес пристигна во Италија на прегледи и кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

35-годишниот Португалец утре треба да го комплетира трансферот во Венеција и ова за него ќе биде враќање во европскиот фудбал бидејќи досега  настапуваше за Орландо во МЛС.

Нани својата фудбалска афирмација ја доживеа во Манчестер Јунајтед чиј дрес го носеше цели 8 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Завршен е трансфер на Ериксен во Премиер лигата!

Кристијан Ериксен повторно ќе играм фудбал и тоа во Премиер лигата. Најголемите островски …