Дома Топ вести Луис Дијаз сака трансфер во Барселона

Луис Дијаз сака трансфер во Барселона

Каталонски „Спорт“ пренесува дека примарна трансфер цел на Барселона ова лето ќе биде ѕвездата на Ливерпул, Луис Дијаз.

Ливерпул не размислува за трансфер, но самиот фудбалер сака да ја промени средината и да се пресели во Шпанија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Барселона поради финансиските проблеми тешко дека ќе може да го доведе Колумбиецот, но не се откажува од намерата.

„Спорт“ пренесува дека Барселона е спремна да продаде некој од ѕвездите во тимот како Рафиња и Де Јонг за да го доведе Луис Дијаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…