Дома Видео Луд период на Вембанјама: За три минути постигна 17 поени 🎥

Луд период на Вембанјама: За три минути постигна 17 поени 🎥

Виктор Вембанјама е некој од кого во НБА лигата многу се очекува, а тоа сега го докажа и на последниот натпревар против Денвер и Јокиќ.

Сан Антонио успеа да го изненади Денвер, Вембанјама го заврши натпреварот со 34 постигнати поени, но посебно е интересно што во само три минути во третата четвртина уфрли дури 17.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Французинот во тие три минути постигна четири тројки од кои последната беше од околу девет метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ова не го очекуваа: Јокиќ повторно ги шокира Србите?

Сезоната за Денвер во НБА лигата заврши со елиминрацијата во полуфиналната серија против М…