Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Лудо: Ако Меси се кандидира за претседател на Аргентина – убедливо ќе победи!

Лудо: Ако Меси се кандидира за претседател на Аргентина – убедливо ќе победи!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Лионел Меси ја предводеше Аргентина до светската титула на Мундијалот во Бразил на која „гаучосите“ чекаа цели 36 години, а тоа секако донесе голема еуфорија во оваа земја.

Уште еден доказ колку им значи титулата на Аргентинците покажува анкетата дека Меси би бил убедливо избран за претседател на државата.

Во анкетата на која имаше имиња на актуелни политичари во Аргентина беше додадено името на Меси и ѕвездата на ПСЖ освои 36.7% од гласовите, најблискиот конкурент на Меси имаше само 12%.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…