Дома Останати Кошарка Лудиот кош на Ирвинг преку Јокиќ за победа – Дончиќ не можеше да си поверува! 🎥

Лудиот кош на Ирвинг преку Јокиќ за победа – Дончиќ не можеше да си поверува! 🎥

Фантастичен натпревар вчера одиграа екипите на Далас и Денвер, а на крајот во луда завршница се радуваа кошаркарите на Далас.

Победничкиот кош го постигна Кајри Ирвинг со звукот на сирената и тоа се поени за кој долго ќе се зборува. Ирвинг успеа да погоди од линијата за слободни фрлања и тоа преку Никола Јокиќ.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Каков беше потегот на Ирвинг, најдобро зборува реакцијата на Дончиќ кој беше блиску до него и се фати за глава.

Претходн Денвер беше во одлична позиција бидејќи на половина минута пред крајот имаше предност од 105;102, но си дозволи да ја испушти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Нивната цена драстично порасна по ЕП, Јамал на прво место

Специјализираната веб-страница Transfermarkt, која се занимава со пазарните вредности на с…