Дома Фудбал Англија Лудило во Англија: Судијата „свирна“ крај па досуди пенал за Јунајтед! 🎥

Лудило во Англија: Судијата „свирна“ крај па досуди пенал за Јунајтед! 🎥

Манчестер Јунајтед како гости го победи Брајтон со 2:3 во 3. коло од Премиер лигата.

До победата „црвените ѓаволи“ дојдоа длабоко во судиското продолжение. Голема глупост направи Маупеј кој со рака ја запре топката која одеше кон голот.

Судијата Каванаг не покажа веднаш на белата точка. Досуди крај на натпреварот, но после асистенцијата од ВАР ја прегледа ситуацијата и покажа на белата точка.

Бруно Фернандеш ја превзема одговорност и погоди за победа на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„АС“: Никој не го видел Азар веќе три недели

„Нешто се случува со Азар“, пишува весникот „АС“, кој е близок до Реал Мадрид. На 29-ти се…