Дома Видео Луда сцена во НБА: Кошаркар читаше книга за време на натпревар 🎥

Луда сцена во НБА: Кошаркар читаше книга за време на натпревар 🎥

Tимот на Милвоки Бакс успеа да договори трансфер на Робин Лопез, а кошаркарот за таа информација дозна пред мечот помеѓу Минесота и Тримбервулвс.

Поради тоа тој одлучи да ја напушти соблекувалната и да се пресели на трибините. На трибините тој читаше книга сакајќи да испрати порака до управата на Милвоки.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Пораката на Лопез беше дека не го интересира тоа што се случува на паркетот и очигледно е дека трансферот не е по негова желба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Леброн против Јокиќ може да испише нова историја во НБА

Eден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс од претходно е најдобриот стрел…