Дома Фудбал Италија Лоши вести за Јувентус пред мечот со Ајакс

Лоши вести за Јувентус пред мечот со Ајакс

Јувентус утре го пречекува Ајакс во реванш четвртфиналниот дуел од Лигата на шампиони, но тренерот Алегри ќе има проблеми при состанување на тимот.

Имено, капитенот и еден од најважните играчи на Јувентус, Џорџо Киелини се чини дека нема да биде спремен за утрешниот меч на „Алијанц Стадиум“.

Киелини го пропушти и првиот дуел во Амстердам, но се очекуваше дека ќе се опорави за реваншот. Сепак, искусниот стопер и денес не тренираше со остатокот од тимот.

Покрај него, тренингот го пропуштија уште Матија Перин и Мартин Касерес, но нивното отсуство сигурно нема да го загрижи тренерот Алегри.

Покрај Леонардо Бонучи во одбраната се очекува повторно да игра Ругани, исто како и во првиот меч, бидејќи Барзаљи исто така е под знак прашалник.

Во тимот се враќаат Емре Чан, Даглас Коста, Сами Кедира и Марио Манџукиќ, кои сигурно ќе бидат спремни за утрешниот меч.

Првиот натпревер во Амстердам заврши 1:1, па утре во Торино ќе биде одлучен патникот во полуфиналето од Лигата на шампиони.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсторите за трансфери потфрлија: Јувентус ова лето скоро ништо не погоди!

Управата на Јувентус изгледа од поодамна немала полош преоден рок од последниот. Јувентус …