Дома Фудбал Италија Лоши вести за Милан: Жиру позитивен на ковид-19

Лоши вести за Милан: Жиру позитивен на ковид-19

Францускиот репрезентативец Оливие Жиру е позитивен на коронавирус објави италијанскиот клуб.

Според протоколите Жиру веднаш е изолиран и е во фаза на опоравување. Нормално, ќе биде изоставен од составот на Дидие Дшеамп за тековниот репрезентативен циклус во кој вчера Французите ремизираа со БиХ.

Кога е Милан во прашање и италијанскиот клуб се надева на негово брзо опоравување затоа што веднаш по пристигнувањето Жиру постигна два гола против Каљари и се очекува да биде големо засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Покетино: Ќе видиме дали Меси ќе игра против Лил

Во рамките од 12. коло во француското фудбалско првенство силите ќе ги одмерат ПСЖ и актуе…