Дома Фудбал Англија Лоши вести за Клоп – се повреди капитенот

Лоши вести за Клоп – се повреди капитенот

Ливерпул ќе биде без својот капитен Џордан Хенерсон во наредните три недели, пренесуваат медиумите на Островот.

Лошата вест беше потврдена и од менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Хендерсон се здоби со повреда на бутниот мускул за време на мечот со Атлетико Мадрид и беше заменет од Џејмс Милнер десетина минути пред крајот.

„Хендерсон ќе отсуствува околу три недели. Не е добро, но можеше да биде и полошо. Има многу такви повреди во Премиер лигата. Иста е повредата и на Хари Кејн, па можеме да кажеме дека имавме среќа, можеше да биде и полошо“, потврди Клоп.

Хендерсон ќе пропушти три меча во Премиер лигата, дуелот со Челзи бво ФА Купот и реваншот против Атлетико Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…