Дома Трансфер зона Лорис го напушта Тотенхем и се сели во Саудиска Арабија

Лорис го напушта Тотенхем и се сели во Саудиска Арабија

Уго Лорис после 11 години ќе го напушти Тотенхем на крајот на сезоната, пренесуваат медиумите на Островот.

Уго Лорис е во тимот од 2012 година,  има договор на уште една година, но наводно допшло до расправија со раководството и на крајот на сезоната ќе го напушти клубот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Според англиските медиуми, кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија од каде што ќе заработува три пати повисока плата од актуелната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…