Дома Трансфер зона Лопатеги сака Реал во кој ќе ги нема – Модриќ, Бејл и Роналдо!?

Лопатеги сака Реал во кој ќе ги нема – Модриќ, Бејл и Роналдо!?

1
lopategi

Eден од најпознатите шпански медиуми, популарната „Марка“, носи неверојатни вести поврзани за Реал Мадрид и нивниот нов тренер Јулијен Лопатеги.

Лопатеги е познат како тренер кој повеќе им верува на младите играчи отколку на постарите и поискусните. Повеќе сака да дае прилика не некој млад играч отколку да тимот да се гради околу „староседелците“.

Имено, според најавите на „Марка“, Лопатеги сака клубот да го напуштат Лука Модриќ, Герет Бејл и Кристиано Роналдо!

Со нивно заминување, Лопатеги наводно смета дека би се оставило многу погоолем простор за играчи како Иско, Касемиро и Асенсио. Покрај нив тројца, од „старата гарда“ тука е Серхио Рамос, но тој е капитен и вистинска икона помеѓу навивачите, па сигурно нема да го напушти клубот.


Следете го Sportski.mk и на


Лопатеги смета дека Модриќ го „кажал“ своето во Реал, а за Бејл и претходно зборуваше дека не е играч кој би имал место во неговиот тим, а Роналдо и онака не е премногу задоволен од третманот кој го има во овој момент.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нејмар на насловната на „Мундо Депортиво“: Враќање во Барселона? – НЕ е невозможно!

Само една година откако за рекордна сума од 222 милиони евра се пресели од Барселона во ПС…