Дома Фудбал Останато Лицемерие на дело: Откако го оговaраа Винисиус, Бензема и Менди со него договараа тактика! ?

Лицемерие на дело: Откако го оговaраа Винисиус, Бензема и Менди со него договараа тактика! ?

Карим Бензема се најде во центарот на вниманието после разговорот со својот сонародник Менди.

На полувремето од натпреварот во вторник кога Реал играше против Борусија Менхенгладбах Бензема му зборуваше на Винисиус да не ја додава топка до Винисус.

„Прави што сакаш. Брате, додај ми мене. Тој игра против нас“, му зборуваше Бензема на Менди.

И дека беа сериозни покажа и статистиката. Во вториот дел Бензема не му додаде ниту една топка на Винисиус, додека Менди само три пати го проигра Бразилецот.

Но, нивното безобрано однесување не заврши тука. Неколку моменти подоцна Бензема и Менди заедно со Винисиус зборуваа за тактиката на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…