Дома Трансфер зона Лион од Премиер лигата носи замена за Дембеле?

Лион од Премиер лигата носи замена за Дембеле?

Лион изгледа веќе ја избра замената за Муса Дембеле.

Имено, напаѓач каков што сакаа во редовите на Лион пронајдоа во Лестер, станува збор за Ислам Слимани. Слимани не играше премногу во Лестер и беше на неколку позајмица, последната му беше во Монако каде што играше и повеќе од добро.

Сега изгледа ќе си замине од Англија и ќе потпише договор со Лион, деталите од договорот засеган е се познати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отави…