Дома Видео Лион можеби има „чудо од дете“: Погледнете каков пас изведе овој 17 годишник покрај тројца противници 🎥

Лион можеби има „чудо од дете“: Погледнете каков пас изведе овој 17 годишник покрај тројца противници 🎥

Лион во своите редови можеби има вистински „бисер“.

17 годишниот Рајан Черки за кого интерес веќе покажаа неколку поголеми европски клубови вчера покажа класа. Младиот офанзивец воодушеви кога доби шанса за игра.

Кога ја прими топката во една ситуација дури тројца дефанзивци на Монпелје застанаа пред него, а тој се снајде на генијален начин. Маестрално ги префрли и го пронајде соиграчот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Аматерска грешка на Кепа, Мане не простува🎥

Ливерпул во второто полувреме за само 10 минути го „реши“ Челзи и води со 2:0. Стрелец на …