Дома Фудбал Останато Лига Конференции: Фиоретина и Вест Хем добија лесни противници

Лига Конференции: Фиоретина и Вест Хем добија лесни противници


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Денес се одржа ждребот за четвртфиналните дуели во Лигата на конференции, натпреварување кое се игра веќе втора сезона.

Најголемите фаворити, Фиорентина и Вест Хем добија противници по мерка.

Четвртфинални парови:

Лех – Фиорентина
Гент – Вест Хем
АЗ Алкмар – Андерлехт
Базел – Ница

Полуфинални дуели

Лех/Фиорентина –  Базел/Ница
Гент/Вест Хем – АЗ Алкмар/Андерлехт

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…