Дома Топ вести Ливерпул спреми понуда за ѕвездата на Монако

Ливерпул спреми понуда за ѕвездата на Монако

Монако ја постави цената за играчот за врска и француски репрезентативец Орелиан Чаумени, пренесуваат француските медиуми.

Клубот од „кнежевството“ за 21-годишниот Чуамени бара 50 милиони евра, сума која се спремни да ја платат неколку европски гиганти.

Чуамени минатата сезона се наметна во тимот на Монако, а оваа сезона игра одлично и веќе е стандарден за француската репрезентација.

Ливерпул сака да го донесе Французинот уште во јануари и е спремен да ја победи конкуренцијата.

Клоп сака да го засили средниот ред и верува дека Чуамени ќе му даде повеќе цврстина на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…