Дома Фудбал Англија Ливерпул со пресврт до предност на полувреме 🎥

Ливерпул со пресврт до предност на полувреме 🎥

Ливерпул и Арсенал вечерва го играат дерби натпреварот на 3. коло во англиската Премиер лига.

Иако Ливерпул го диктираше темпото и имаше игра, Арсенал во 25. минута преку голот на Лаказет дојде до водство од 1:0.

Сепак, радоста на Топџиите траеше само три минути, откако Садио Мане по една одбиена топка од голманот Лено погоди за 1:1.

Само шест минути подоцна Црвените од Енфилд преку Робертсон прават целосен пресврт за водство од 2:1, резултат со кој се замина на полувреме.

Едно е јасно, не очекува возбудливо второ полувреме во Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барди: Јас сум Албанец, но за Македонија играм со гордост и давам се од себе!

Енис Барди е еден од клучните фудбалери во македонската репрезентација која на 12. ноември…