Дома Фудбал Ливерпул преговара со спортскиот директор на Монако

Ливерпул преговара со спортскиот директор на Монако

Ливерпул почна преговори со спортскиот директор на Монако, Пол Мичел за да ја преземе истата позиција на „Енфилд“.

Мичел има голема репутација во европскиот фудбал и тој во минатото работеше во Саутемптон, Тотенхем, Лајпциг пред да се пресели во Монако.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тој сака да ја промени средината на крајот на сезоната, а Ливерпул покажува најсериозен интерес.

Ливерпул е во потрага по спортски директор, откако во ноември Џулијан Вуд овјави дека на лето ќе го напушти клубот.

Според последните информации Ливерпул и Мичел почнале преговори и се блиску до договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…