Дома Трансфер зона Ливерпул на шопинг во Италија!

Ливерпул на шопинг во Италија!

Ливерпул игра одлично оваа сезона и Клоп сака додатно да ја засили екипата во зимскиот преоден рок со цел да ги зголеми шансите за освојување на титулата.

Најголем проблем за Клоп преставува нападот, особено поради фактот што Мане ќе замине во африкански Куп на нации, а Кутињо заработи повреда.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Германскиот стратег по секоја цена сака да донесе еден крилен напаѓач во јанаурскиот преоден рок, а ново име е играчот на Фиорентина, Кума Бабакар.

Бабакар игра одлично оваа сезона во дресот на „виолетовите“ и веќе постигна 6 гола на 13 настапи во Серија А.

Клоп смета дека Бабакар би бил идеално засилување за неговиот тим особено поради фактот што може да игра во сите позиции од нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…