Дома Фудбал Останато Ливерпул му оддржа час на минхенски Баерн (Видео)

Ливерпул му оддржа час на минхенски Баерн (Видео)

Фудбалерите на Ливерпул славеа над Баерн Минхен со 3:0 во рамки на Ауди Купот на „Алијанц Арена“.

Во првиот дел Мане ја искористи асистенцијата на Фирмино и беше прецизен за 1:0, а потоа и Салах се најде на вистинската позиција по убавата акција и шутот на Морено од левиот бок.

По три минути откако влезе во игра во вториот дел, српскиот интернационалец, Грујиќ го матираше Улрих.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …