Дома Трансфер зона Ливерпул и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата на Динамо

Ливерпул и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата на Динамо


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во зимскиот преоден рок Клоп и Покетино ќе водат битка за 19-годишниот Хрват Анте Чориќ, пренесуваат англиските медиуми.

Динамо Загреб е познат по тоа што добро ги продава своите фудбалери, а најновиот свој „бисер“ е спремен да го продаде за 15 милиони евра, сума која Ливерпул и Тотенхем се спремни да ја платат.

Сега останува да се види кој од двата клуба ќе ја добите битката за потписот на Анте Чориќ. Во Тотенхем се надеваат на добрите односи кои ги имаат со Динамо Загреб, додека „црвените“ како адут го имаат Јирген Клоп кој од поодамна го следи Хрватот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…