Дома Трансфер зона Ливерпул и Сити го сакаат Адама Траоре

Ливерпул и Сити го сакаат Адама Траоре

Ливерпул и Манчестер Сити водат голема битка за потписот на Адама Траоре, пренесуваат медиумите на Островот.

24-годишниот Траоре е продукт на школата на Барселона, а покажува одлични партии во дресот на Вулверхемптон и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Траоре не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во неговиот клуб, па е спремен наскоро да ја промени средината.

Ливерпул и Сити веќе работат на трансферот, а Вулверхемптон за неговиот потпис бара 40 милиони фунти.

Траоре е еден од најбрзите фудбалери во лигата, но оваа сезона има постигнато само еден гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Симеоне може да добие засилување од Тотенхем

Џовани Ло Селсо беше на мета на Атлетико Мадрид уште во 2019 година кога блесна во Бетис. …