Дома Трансфер зона Ливерпул и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Фулам

Ливерпул и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Фулам


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Ливерпул е силно заинтересиран за ѕвездат на Фулам, Жоао Палиња, пренесуваат англиските медиуми.

Клоп сака да го засили средниот ред со квалитетен играч за врска, а прва желба е Џуд Белигам од Борусија Дортмунд.

Меѓутоа, Англичанецот е премногу скап, па Ливерпул ќе се насочи кон Палиња од Фулам. Меѓутоа, ќе треба да ја победи конкуренцијата бидејќи за него се заинтересирани готово сите големи клубови од Премиер лигата.

Сепак, медиумите на Островот пренесуваат дека главната битка за потписот на Палиња на лето ќе ја водат Ливерпул и Манчестер Јунајтед.

Фулам минатото лето го купи Палиња од Спортинг Лисабон за 20 милиони фунти, но после одличната сезона неговата цена порасна намалку двојно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Meси никогаш не бил поблиску до враќање: Познати и деталите од понудата на Барса

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Во текот на вчерашниот ден силно …