Дома Трансфер зона Ливерпул го сака Адама Траоре

Ливерпул го сака Адама Траоре

Ливерпул е силно заинтересиран за шпанскиот репрезентативец, Адама Траоре, пренесуваат медиумите на Островот.

25-годишниот Траоре е продукт на школата на Барселона, а покажува одлични партии во дресот на Вулверхемптон и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Траоре не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во неговиот клуб, па е спремен наскоро да ја промени средината.

Ливерпул сака да ја победи конкуренцијата и веќе започнал преговори со „волците“, а медиумите тврдат дека трансферот може да биде договорен за помалку од 30 милиони фунти.

„Црвените“ имаат одлични односи со Вулверхемптон и минатата година го договорија трансферот на Диого Жота.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…