Дома Фудбал Англија Ливерпул го претстави гостинскиот дрес за новата сезона 📸

Ливерпул го претстави гостинскиот дрес за новата сезона 📸

Tимот на Ливерпул утрово го претстави и гостинскиот дрес за новата сезона.

Ливерпул во новата сезона ќе влезе како бранител на тронот во Премиер лигата, титулата на која чекаше 30 години и конечно сезонава дочека. „Црвените“ полека се подготвуваат за новата сезона, а утрово тие го претставија и новиот гостински дрес.

На дресот преовладува зелената боја и воопшто не изгледа лошо, првите коментари од навивачите се позитивни.

Како ви изгледа?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Играч на Атлетико позитивен на Ковид-19

Атлетико Мадрид баш нема многу среќа со коронавирусот. Денес клубот од Мадрид го прекина т…