Дома Фудбал Англија Ливерпул го престави резервниот дрес и тој изгледа одлично (ФОТО)

Ливерпул го престави резервниот дрес и тој изгледа одлично (ФОТО)

0

Фудбалерите на Ливерпул се наоѓаат на припремите за новата сезона, а денес клубот ја претстави резервната гарнитура на дресови.

Ливерпул уште во наредната сезона ќе носи дресови на компанијата „Њу Блаанс“, а тие се потрудија да ги воодушеват навивачите со изгледот на третата гарнитура.

На дресовите доминира црната боја, а цената на овој дрес е помеѓу 60 и 95 фунти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Азар им одговори на оние кои тврдат дека е дебел (ВИДЕО)

Белгиецот Еден Азар кој ова лето пристигна во Реал не можеше да дебитира во Ла Лига поради…