Дома Трансфер зона Ливерпул го договори првото големо засилување

Ливерпул го договори првото големо засилување

Француските медиуми пренесуваат дека Јирген Клоп на лето ќе го засили Ливерпул со играч од Лига 1.

„10спорт“ ексклузивно пренесува дека „црвените“ се на чекор од комплетирање на трансферот на 20-годишниот Хусем Оар. Станува збор за талентиран играч за врска со огромен потенцијал, кој го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Од своето деби во првиот тим на Лион одигра 53 меча и постигна 12 гола, а особено доби партии пружа оваа сезона.

Оар е поливалентен офанзивен фудбалер кој може да игра на повеќе позиции, а особено е ценет поради своите технички способности.

Оар е Французин со алжирско потекло и по стилот на игра многу потсетува на својот идол, Зинедин Зидан.

Ливерпул наводно веќе го договорил неговиот трансфер, но најверојатно младиот фудбалер ќе остане уште една година во Лион како позајмен фудбалер.

„Црвените“ во него гледаат инвестиција за иднината, па немаат против да го останат уште една сезона во Франција.

Медиумите тврдат дека остануваат да се договорат уште некои детали и наскоро се очекува официјализација на трансферот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 80 милиони за Кулибали

Изгледа дека Манчестер Јунајтед конечно тргна да ги решава своите дефанзивни проблеми. Сол…