Дома Фудбал Англија Ливерпул во продажба пушти уникатен дрес кој тимот нема да го носи на ниту еден натпревар (ФОТО)

Ливерпул во продажба пушти уникатен дрес кој тимот нема да го носи на ниту еден натпревар (ФОТО)

0

Ливерпул се одлучи на интересен маркетиншки потег.

Тимот од „Енфилд“ во продажба пушти црн дрес, кој фудбалерите на клубот никоаш нема да го носат на некој натпревар.

Дресот всушност е втора верзија на домашниот дрес кој е во црвена боја. Направената реплика е во црна боја и е пуштена во продажба.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…