Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси прават „дрим-тим“: После Дејвис тргнуваат по Ленард

Лејкерси прават „дрим-тим“: После Дејвис тргнуваат по Ленард

Раководство на Лос Анџелес лејкерс ќе се обиде во своите редови да го донесе еден од најдобрите играчи во НБА и член на шампионот Торонто, Каваи Ленард.

Кошаркарот ќе оди на трансфер пазарот како слободен агент, но за трансферот на 27-годишниот Ленард, Лејкерс е неопходно е да почекаат до 30 јули кога треба да биде официјализиран договорот со Њу Орлеанс за размена на центарот Ентони Дејвис.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Доколку успеат во намерата Лејкерси ќе потпишат максимален договор со Ленард и следната сезона ќе имаат „тим од соништата“.

Во плејофот, Каваи Ленард постигна 28,5 поени, 9,8 скока, 4,2 асистенции во просек за 41 минута по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…