Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси градат моќен тим: Пристигнуваат Ентони Дејвис и уште една ѕвезда!

Лејкерси градат моќен тим: Пристигнуваат Ентони Дејвис и уште една ѕвезда!

0

Најпознатиот и најценетиот НБА новинар, Адријан Војнаровски објави дека е готова размената помеѓу ЛА Лејкерс и Њу Орлеанс пеликанс во која главна ѕвезда е Ентони Дејвис.

Њу Орлеанс од Лејкерс за Дејвис ќе добие тројца одлични играчи, Лонцо Бол, Брендон Инграм и Џош Харт, како и три пика од првата рунда на драфтот, вклучувајќи го и годинешниот четврти пик.

Сепак, и покрај тоа што Лејкерс пушти три сосема солидни играчи, в година ќе биде многу помоќен затоа што во клубот по Дејвис ќе пристигне и Кемба Вокер, одличниот кошаркар на Шарлот Хорнетс.

Леброн Џејмс ќе има уште една супер ѕвезда во тимот со кого веднаш стануваат еден од главните фаворити за освојување на титулата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…