Дома Останати Кошарка НБА Леонард донел одлука, а во новиот клуб му се придружува и Пол Џорџ!

Леонард донел одлука, а во новиот клуб му се придружува и Пол Џорџ!

Леонарди изгледа донел одлука! Американските медиуми како ударна вест пренесуваат дека Леонард потпиша за Лос Анџелес Клиперс.

Откако Торонто го одоведе до историската титула во НБА, Леонард стана слободен играч.

Постотеше голема шанса да потпише нов договор со Рапторси, но одлучи да се врати во родниот град и да потпише за Клиперси.

Оваа франшиза не губеше време, па откако го обезбедиле потписот на одличниот крилен кошаркар направиле трејд и за Пол Џорџ.

Реномираниот американски новинар Адриан Војнаровски соопштува дека Оклахома го трејдувала Пол Џорџ во Клиперси во замена за „рекордна колекција на драфт пикови“. Исто така кон патот на Оклахома ќе тргнат Данило Галинари и Шаи Гилгоус-Александер.

Инаку, зад Пол Џорџ е одлична сезона во дресот на Тандерс, а сега со Леонард ќе формираат одличен тандем.

Ќе биде интересно дербито на Лос Анџелес наредната сезона. Ќе потсетиме во Лејкерси на Леброн Џејмс му се придружи Ентони Дејвид.

Треба да се спомене дека овие потези на Клиперси не се потврдени, но американските медиуми се сигурни дека се е завршено.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Денот кога Меси изведе магија пред скоро 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Беше тоа финале во шпанскиот куп, а жртва на Меси беше Атлетик. Барселона на денешен ден п…